AquaCarpioAquaCarpioRyba je kámoš
Připlavte i na náš web
cart
E-shop zahradní jezírka

Carpiokehl CyHV-1 Protect | přípravek na kapří neštovice

KOI COMPANY | 6461_06798

Homeopatický a izopatický přípravek k ošetření kůže při kapřích neštovicích

Vyprodané
899,00 Kč
-6%
952,94 Kč,
ušetříte: 53,94 Kč
(35,96 €)

Informace

Homeopatický a izopatický přípravek k ošetření kůže při kapřích neštovicích (puchýřnatost) způsobených virem HERPES CyHV-1

 

  • lék k použití pro okrasné ryby a obzvláště Koi kapry
  • tento lék nemá atestaci pro použití na konzumní ryby

 

Příznaky o nemocnění: Na kůži a ploutvích jsou mírně vystupující šedobílé hlenovité nebo rosolovité okrsky s hladkým, později nerovným povrchem, které mají v některých případech až květákovitý charakter. Odstranění těchto puchýřků z kůže je obtížné a nevede k uzdravení ryb. Na toto onemocnění nejvíce trpí hlavně mladé ryby (ve stáří 2-4 roky). Při dlouhodobém onemocnění může dojít u daného jedince až k deformaci páteře, v důsledku měknutí kostí (osteomalacie), výraznému pokrytí celého těla puchýřky, celkovému chřadnutí ryby, později malátnosti a nežravosti. V extrémním případě může dojít k úhynu ryb. Toto onemocnění se projevuje zejména při teplotách vody pod 15°C. Někdy může dojít k částečnému potlačení nebo vymizení puchýřků, když teplota vody dlouhodobě přesáhne 19°C a při podávání kvalitní potravy s vysokým obsahem vitamínů C a E. Doporučujme také vodu osolit na 0,003% (3 kg soli na 1 000 l vody)

Onemocnění lze zaměnit za zvýšenou tvorbou slizu na kůži ryby nebo zaplísnění.

 

Dávkování: Při lehkém napadení se doporučuje se ošetření napadené ryby jednou týdně. Při těžkém napadení by mělo dojít k ošetření 4 - 8 x za sebou v rozpětí několika dnů. Počet opakování je neomezený. Pakliže po 6 - 8 týdnech nedojde k žádnému zlepšení, doporučujeme vyhledat veterinárního lékaře specializujícího se na ryby.

 

Aplikace: Postiženou rybu odchyťte a přelovte do kontrolní nádoby s vodou. Při ošetření rybu opatrně vylovte a položte na mokrý podklad (např. ručník). Dbejte na to, aby nám ryba nespadla, nevyskočila a nedošlo k jejímu poranění.
Vylovenou rybu na mokrém podkladu ošetřujte následujícím způsobem. Inkriminovaný puchýřek osušte a zasypte práškem. Nechte nabobtnat v řádech desítek sekund a rybu vraťte neprodleně do nádrže. V jezírku byste měli pozorovat, že na ošetřených puchýřcích vzniká ochranný gelový povlak.

Doporučení: Ošetření nikdy neprováďějte na přímém slunci. Lépe ráno nebo večer. Rybu mějte při ošetření mimo vodu po dobu maximálně dvou minut a stále hlídejte, aby jí neoschla pokožka – polévejte.

Důležité informace

Jak nakupovatObchodní podmínkyO firměKontakty a otevírací dobaOdstoupení od kupní smlouvyUplatnění reklamace
Oase authorised
Oase authorised
Oase authorised

O rybách

Kapr KOI

Kontakty

thin-phone +420 774 751 163
thin-mail obchod@ryby-jezirka.cz

AquaCarpio
Ing. Lukáš Borozidis
Bratronice 18
Mladá Boleslav

IČO: 736 23 024
DIČ: CZ8109220955

OTEVÍRACÍ DOBA PRODEJNY
Po - Pá: 9:00 - 17:00
So: 9:00 - 13:00

PRODEJ RYB
Pá: 10:00 - 16:30
So: 10:00 - 12:30