AQUA CARPIO
Ing. Lukáš Borozidis

KAMENNÁ PRODEJNA
Bratronice 18
u Mladé Boleslavi

Mobil: +420 774 751 163

lin-obecny

Lín obecný

(Tinca tinca)

Je rozšířen po celé Evropě mimo severní části Skotska, severní Skandinávie, západní části Balkánského poloostrova a také na Krymu. U nás se vyskytuje především ve stojatých a mírně tekoucích, údolních nádrží rybnících, slepých ramenech a zarostlých tůních.

Je to stanovištní ryba, zdržující se u dna, spíše plachá a nemá ráda až tolik přímé světlo. Jeho růst není nijak rychlý a v prvním roce života dosahuje asi 10 cm, ve druhém až 20cm, ale přesto dorůstá délky 60 cm a stáří až 20 let.

V nároky na potravu má obdobné jako KOI, takže všežravec, který se bez problému nechá navyknout na granulovanou potravu, kterou dobře přijímá.

Lín se vytírá do vodních rostlin a trav. V jezírku mu můžeme pomoc přidáním výtěrových kartáčů. Doba výtěru nastává v červnu a výtěr je v několika dávkách. Potomstvo je velmi malé a při vylíhnutí z jikry má něco okolo 4 mm.

Po karasovi další velmi odolná ryba na nízký obsah kyslíku ve vodě. Má přídavné dýchání střevem. Odolný i při vysokém obsahu dusíkatých látek ve vodě. Je to oblíbená ryba sportovních rybářů, hojně chovaná jako doplňková ryba pro své chutné maso v rybnících.

V okrasném jezírku ho můžeme vidět ve zlaté, modré, alampické (bílé) variantě.

Copyright 2007 ing. Lukáš BOROZIDIS - www.ryby-jezirka.cz, Webdesign MAXON DESIGN
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace